Bílá věž v jihočeské metropoli vydala svědectví. Podívejte, jaké

Právě probíhající oprava střechy Bílé věže na Piaristickém náměstí v krajské metropoli odkryla tajemství (zdroj Magistrát města ČB)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Právě probíhající oprava střechy Bílé věže na Piaristickém náměstí v krajské metropoli odkryla tajemství, které se tu skrývalo pravděpodobně již od roku 1937. O co se konkrétně jedná, vám povíme v následujících řádkách.

Jedná se o časovou schránku z makovice věže. Tu otevřel v úterý 3. září 2019 diecézní biskup Vlastimil Kročil společně s primátorem Jiřím Svobodou.

„Obsah schránky tvoří například rozpočet na rekonstrukci Bílé věže z roku 1937, listina o reparatuře věže z roku 1937, modlitební obrázek Panny Marie Budějovické i soupis tesařů podílejících se na opravě věže z 12. srpna 1937,“ upřesnila tisková mluvčí města Jitka Welzlová.

Nalezené předměty (zdroj Magistrát města ČB)

Příležitost k jejímu otevření nabídla právě probíhající opravy střechy. Včerejší malé slavnosti se podle slov Jitky Welzlové zúčastnil také generální vikář diecéze David Henzl, ředitel Národního památkového ústavu Daniel Šnejd, představitelé kraje i českobudějovičtí radní.