Dva nové závody na Plzeňsku vytvoří 115 pracovních míst

Zdroj: panattonieurope.com

PLZEŇSKO – Nové příležitosti pro ty, kteří se poohlíží po novém profesním uplatnění, se brzy naskytnou v průmyslové zóně Panattoni Parku Pilsen West u Nýřan. Již dnes se tam buduje na míru jedna výrobní hala pro dva nájemce.

Větší část o velikosti 9 000 m2 obsadí společnost Groupe Plastivaloire a tu menší o velikosti 7 000 m2 společnost Filtration Group. V první fázi bude Group Plastivaloire vyrábět olejové vany pro převodovky do aut a Filtration Group bude do těchto van zabudovávat filtry. Na Plzeňsku tento projekt vytvoří dohromady 115 nových pracovních míst.

Francouzská společnost Groupe Plastivaloire je předním evropským výrobcem výbavy pro automobilové interiéry. Specializuje se mimo jiné na tzv. „vstřikování plastů“, tedy termodynamický proces, který se používá na tvarování plastových granulátů. Výrobce v nové hale zaměstná 70 lidí.

Společnost Filtration Group je součástí obřího holdingu Madison Industrie. Vyrábí filtrační technologie a zařízení pro filtraci kapalin i plynů, separaci olejové mlhy či ropných produktů z vody. Pro její provoz je typická právě výroba pod jednou střechou s odběrateli, díky níž každoročně ušetří přibližně 120 tun emisí oxidu uhličitého. V tom novém závodě u Nýřan najde práci 45 zaměstnanců.

Výrobní hala má být hotová do konce tohoto roku, nové závody se otevřou v roce 2020.