Nové chodníky, silnice i most. Podívejte se, kde se bude na podzim v Kroměříži opravovat

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽ – Jen v letošním roce plánuje město investovat třicet milionů do oprav chodníků a komunikací. Mnohé stavební práce jsou již hotové, během září ale začne výstavba dalších tří chodníků, jedné komunikace a mostu. „Věřím, že stavbařům bude přát počasí, že se podaří všechny stavby stihnout v termínu a že po opravě budou dobře sloužit občanům Kroměříže,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

V Havlíčkově ulici dojde k opravě chodníku z drobné dlažby, kterou provede brněnská společnost PSM plus s. r. o., a to v ceně 1,4 milionu korun. Více než milion vloží radnice do chodníku v ulici Lutopecká, na které bude pracovat hodonínský SIMOSTAV s. r. o., a v ulici Na Lindovce provede úpravy za 2,5 milionu pražská společnost PORR a.s.

PORR opraví také komunikaci v ulici Gen. Svobody. „Konkrétně v úseku, který začíná asi dvacet metrů od křižovatky s ulicemi Smetanova a Soudní, vede podél Květné zahrady a končí u křižovatky s ulicí Štěchovice,“ popsal mluvčí města Jan Vondrášek. Náklady činí téměř 2,4 milionu korun.

Práce na mostě přes Věžecký potok v Miňůvkách provede firma MALDREV s. r. o. za zhruba 2,7 milionu korun. Všechny zmíněné výstavby by pak měly být ukončeny začátkem listopadu.

Město již letos opravilo chodníky v ulicích Gorkého a Talichova, dokončen je také vjezd ke hřbitovu v Drahlově a oprava části chodníku a komunikace v ulici Moravská. Aktuálně probíhají práce na druhé polovině Vodní ulice v centru města a na chodníku v Nerudově ulici. V průběhu podzimu by měla začít i oprava chodníku na Alšově ulici a na Velkém náměstí.