Výstava v brodském muzeu připomíná 70. výročí vzniku stavební školy

Přípravy na oslavy vrcholí. Slavnostní vernisáž výstavy proběhne již zítra 6. 9. 2019 od 17 hodin v Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod. Foto: FB @stavskola

HAVLÍČKŮV BROD – Havlíčkobrodská Střední průmyslová škola stavební akademika Stanislava Bechyně si v letošním roce připomíná 70. výročí svého vzniku. Nová výstava v prostorách Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod, jejíž vernisáž se uskuteční v pátek 6. září, připomene nejen osobnost Stanislava Bechyněho, ale zaměří se i na přiblížení stavebního oboru. Výstava potrvá do 29. září.

Historie Střední průmyslové školy stavební akademika Stanislava Bechyně se začala psát v roce 1949 a od té doby jejími lavicemi prošly stovky žáků. Expozice představí významného konstruktéra Stanislava Bechyněho, ale také současnou výuku. Ta se neodehrává jen u rýsovacích prken a na stavbách. Ale naopak znamená především práci s nejrůznějšími počítačovými programy, které můžete v rámci expozice vidět. K vidění a hraní bude také stavebnice Kapla a expozice připomene i práce školy pro město – např. vypracování modelu Havlíčkova Brodu z 2. pol. 20. století.