Nezodpovědný řidič na Klatovsku závodil se sanitkou

Ilustrační fotografie, zdroj: ZZS

KLATOVSKO – Čím dál víc se rozmáhá nebezpečný nešvar některých řidičů. Asi si chtějí v sobě něco dokázat, a tak se zaměří na sanitku se zapnutým majákem, která spěchá s pacientem do nemocnice a jde často o jeho život.

Takový šílený řidič v situaci, kdy normální lidé se snaží uvolnit sanitce co nejrychleji průjezd, s ní začne závodit. Dokonce jsou případy, že auto záchranky, které má rozvícený maják, ve velké rychlosti pirát předjíždí a nebezpečně ohrožuje.

Obdobná situace s příhodila na Klatovsku. „Dnes se za naší sanitku na cestě ze Sušice pověsil tento pirát silnic. Záchranka vezla pacienta do Klatov. Neukázněný řidič překračoval povolenou rychlost, předjížděl na dvojité plné čáře. Naši záchranáři takové řidiče opravdu rádi nemají. Jedná se o vyslovený hazard, který je hoden trestu,“ komentoval situaci jeden z pracovníků záchranné služby. „Policisté z dopravního inspektorátu v Klatovech převzali záznam od záchranné služby a uvedený přestupek šetří. Řidič se nám už přihlásil,“ informovala policejní mluvčí Dana Ladmanová.