Světlu Valmez počasí nepřálo. Odnesl to park Kinských

Foto: Park Kinských. Zdroj: Město Valašské Meziříčí

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Unikátní dvoudenní show Světlo Valmez uchvátila během pátku a soboty návštěvníky unikátním spojení světla a hudby. Třetímu ročníku počasí nepřálo, což se odrazilo i na celkové návštěvnosti. Rozmary počasí ale nejvíc zasáhly prostor, ve kterém se festival také odehrával, tedy konkrétně park Kinských. Voda podmáčela udržovaný trávník a po následném úklidu v něm zůstaly hluboké stopy. Dnes se proto na místě sešla místostarostka Yvona Wojaczková se zástupci zúčastněných stran, aby se dohodli na způsobu nápravy.

Trávník poničený technikou vyvolal u místních občanů nevoli. Pořadatelé se brání, že na základě uzavřených smluv museli park ihned vyklidit bez ohledu na počasí. „I když jsme nasadili nejšetrnější možnou techniku, došlo k částečnému poškození zejména trávníků. Jsme si toho ale vědomi a situaci chceme napravit. Proto již jednáme se společností Městské lesy a zeleň Valašské Meziříčí na možnostech uvedení trávníku do původního stavu,“ uvedl ředitel festivalu Pavel Röder.

Foto: Práce na obnově parku. Zdroj: Město Valašské Meziříčí

Než práce v parku začnou, musí se nejprve vyčkat, až půda vyschne. „Koleje vytvořené technikou poté ručně zahrneme. V průběhu týdne bychom chtěli srovnat plochy za pomoci traktoru s trávníkovými bránami. Následně dojde k osetí ploch parkovou směsí a jejich uválcování. Trávník by se mohl obnovit zhruba do měsíce,“ popsal vedoucí střediska zeleně společnosti Městské lesy a zeleň, s. r. o. Vladimír Jurečka.

Z důvodu plánovaných úprav bude park minimálně do pátku uzavřen. „Prosíme občany i návštěvníky o trpělivost. Vzniklá situace nikoho netěší. Přesto jsme rádi, že se pořadatelé k celé věci staví čelem a chtějí co nejdříve na vlastní náklady sjednat nápravu,“ sdělila místostarostka Wojaczková. Výše škody zatím nebyla přesně vyčíslena a bude se odvíjet od náročnosti parkových úprav.