Chcete vidět exhibici regulovčíků? V Liberci se utkají při řízení křižovatky

LIBEREC – Dnes bude v centru města k vidění profesionální vystoupení dopravních policistů při řízení křižovatky.

Do krajského města pod Ještědem zavítá poprvé republikové finále soutěže „Regulovčík roku“. V uplynulém 10. ročníku celorepublikové soutěže, které se konalo v Českých Budějovicích, obsadili zástupci Krajského ředitelství policie Libereckého kraje druhá místa v kategorii jednotlivců i v týmech. Úspěšnými dopravními policisty byli pprap. Ondřej Řičičář z Dopravního inspektorátu v České Lípě jako jednotlivec a v týmu spolu s kolegou z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou prap. Otou Uchytilem.

11. kolo této unikátní dopravní soutěže bude probíhat v Liberci 12. září 2019. O nejvyšší příčky a titul nejlepšího „dopraváka“ budou soutěžit policisté ze čtrnácti krajských ředitelství policie. O postup do republikového finále rozhodla umístění nejlepších policistů z řad Dopravních inspektorátů územních odborů, Oddělení silničních dohledů či některých Dálničních oddělení, v rámci předchozích krajských kol.

Předcházet této akci bude menší exhibiční klání šesti dvojic, které budou reprezentovat své kraje jako vítězové krajských kol.

Exhibiční řízení křižovatky ulic Felberova a Palachova v Liberci proběhne dnes, tj. ve středu 11. září od 16. hodiny. „Nedílnou součástí umu profesionálů při řízení křižovatky bude také hodnocení jejich estetického projevu, komunikační dovednosti s účastníky silničního provozu, ladnost a pohybová kreativita. Exhibiční klání a především výkony specialistů v bílé uniformě budou hodnoceny speciálně složenou komisí z řad odborníků, ale i zástupkyněmi něžného pohlaví,“ uvedl policejní tiskový mluvčí Vojtěch Robovský.

Zajímavá podívaná jistě přiláká řadu nadšenců a v kolemjdoucích vzbudí pozitivní emoce.

Foto: Policie ČR