Opilcova šílená jízda má za následek osm zlikvidovaných aut v Pardubicích

PARDUBICE – O pořádný rozruch se včera večer postaral 57letý řidič vozidla BMV, který na kruhovém objezdu v ulici Na Drážce v Pardubicích nezvládl řízení, přejel na krajnici, poté v protisměru narazil do jedoucího vozidla Škoda Octavia a bez zastavení pokračoval dál směrem k ulici Věry Junkové.

U benzinové stanice Shell jeho jízdu a stav vozidla nepřehlédla hlídka městské policie, ihned jí bylo jasné, že řidič musel mít účast na nehodě, a vydala se za ním. „Řidič nerespektoval znamení k zastavení, odbočil vlevo do ulice Věry Junkové, kde narazil do betonového květináče. Ani tento náraz ho od další cesty neodradil. Před zraky strážníků poničil další zaparkovaná vozidla a zastavil v okamžiku, kdy ho náraz otočil do protisměru a odhodil na poslední vůz stojící v protisměru. V ten okamžik ho strážníci zajistili,“ uvedla policejní tisková mluvčí Eva Maturová.

Řidič, který má mít dle svědků událostí na svědomí škodu na 8 automobilech (stav k dnešním 10:00 hod.) předběžně vyčíslenou na 450 tisíc korun, údajně i zranil dítě a strážníci při jeho zadržení museli použít donucovací prostředky. Muž vykazoval známky předchozí konzumace alkoholu, byl na počátku arogantní, odmítal spolupracovat a neustále si stěžoval na přiložená pouta. Strážníkům i policistům hrubě nadával a vyhrožoval známostmi se soudci. Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu 2,18 promile alkoholu v dechu. Policisté mu o několik minut později naměřili 1,9 promile. Strážníci se museli postarat i o psa, kterého s sebou ve vozidle převážel.

Na ulici se sešlo několik vlastníků poškozených vozidel, strach z jejich zloby řidič evidentně neměl. Kuřáků se dožadoval poskytnutí cigarety. Jeden z poškozených pohotově zareagoval: „Nedám vám nic, zničil jste mi auto.“ Zklamaného podezřelého hlídka převezla na záchytku, kde se podrobil odběru biologického materiálu a z rozhodnutí lékaře byl propuštěn.

„Na místě přišel o řidičský průkaz a nyní čelí podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Není vyloučené, že denní světlo v tamní lokalitě odhalí ještě další poškozená vozidla, což se v nočních hodinách i za pomoci svítilen dalo snadno přehlédnout,“ dodala mluvčí Maturová.

Foto: Policie ČR a Městská policie Pardubice