Pomozte při pátrání po dvanáctileté dívce

Pohřešovaná Barbora. Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Včera se dvanáctiletá Bára nevrátila ze školy ve Stodůlkách. Pátrají po ní pražští policisté. Ve skříňce nechala vzkaz.

Od včerejšího odpoledne pátrají pražští policisté po dvanáctileté školačce Báře, která odešla ze školy s tím, že jde na houpačky na hřiště. Pak se po ní slehla zem. Dívka je 153 centimetry vysoká, hubené postavy, má středně dlouhé hnědé vlasy s pěšinkou uprostřed, a modré oči. „Ještě včera odpoledne se rozjelo policejní pátrání, během kterého byla prověřena jak škola a její okolí, rovněž příbuzní dívky, nemocnice a podobně. Během tohoto prověřování byl nalezen v dívčině skříňce vzkaz, kde napsala, že už se nikdy nevrátí,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

Dívka by se mohla zdržovat i v nákupních střediscích, kam často chodila. V minulosti se svěřila, že pokud uteče, schová se ve křoví a bude se živit jablky a špendlíky. Dívka špatně vyslovuje sykavky, a má drobnou jizvu na bradě a na pravém lokti. Ovládá španělský a anglický jazyk. Oblečená byla do modrozelené sportovní bundy, modrých džínových kalhot a džínových bot s bílou gumovou špičkou a hvězdami na bocích. Pokud máte o dívce informace, kontaktujte prosím linku 158.