Sehraná dvojice kradla v metru. Poznáváte je?

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Ve vestibulu metra Nádraží Veleslavín se podařilo neznámé dvojici ukrást peněženku z batohu ženy před nimi. Policie má záběry z kamer a žádá o spolupráci veřejnost.

Celkem běžná situace. Žena chce cestovat metrem, má batoh na zádech a vstoupí na eskalátory. Nic zlého netuší. Ani to, že za ní se tlačí dvojice zlodějů, kteří využili situace a nepozornosti ženy. Z batohu na jejích zádech nepozorovaně vytáhli peněženku, čímž způsobili poškozené škodu přesahující dva tisíce korun. Naštěstí se policistům, který případ vyšetřují, podařilo zajistit kamerové záznamy ze zmíněné stanice metra.

„Pokud muže nebo ženu na záznamu poznáváte, nebo víte, kde by se mohli zdržovat, kontaktujte prosím linku 158,“ apeluje mluvčí pražských policistů Violeta Siřišťová. Krádež se stala ve středu 14. července v ranních hodinách. Případ je prošetřován pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to krádež a neoprávněné opatření, pozměnění a padělání platebního prostředku, za což v případě dopadení a odsouzení hrozí pachatelům až dva roky za mřížemi.