V Plzni brzy zahraje legendární skupina Stromboli

Zdroj: Pastorius, CC BY-SA 4.0, wikipedia
PLZEŇ – Koncerty této legendární kapely, která po dlouhé pauze v roce 2014 obnovila svoji činnost a vydala nové album Fiat Lux, si fanoušci vychutnávají na velkých festivalech i v komornějších podmínkách a nyní konečně zavítá i k nám do Plzně.

Skupina Stromboli byla založena v roce 1986. „Když jsem skládal hudbu pro tento projekt, zrovna jsem pročítal knihu o sopkách a sopečné běsnění mne fascinovalo. Stromboli se mi líbila, jak hrdě trčí z nekonečného moře a že je to jediná nonstop činná sopka v Evropě. Analogie sopky mi přišla vhodná – výbušná extatická hudba s náladovými vlnami,“ vyznává se zakladatel Michal Pavlíček.

Kapela vydala dvě úspěšná alba, prodala 200 tisíc LP desek. Od prvopočátku byla spojením vynikajících muzikantů. Se Stromboli budou vždy spjata jména Michala Pavlíčka a Báry Basikové, ale také Viléma Čoka, Vladimíra Kulhánka či Klaudia Kryšpína. Během mnohaleté kariéry se s nimi naživo či na nahrávkách vystřídala spousta dalších hostů. Zvláštní půvab dodávaly tvorbě kapely mj. i zhudebněné básně Christiana Morgensterna či další kvalitní textařská díla českých autorů.

Unikátní koncert se uskuteční v pátek 27. září od 19:00 v KD Šeříková v Plzni