Zlodějky okradly devadesátiletou stařenku o téměř tři čtvrtě milionu!

SVITAVY – Oči pro pláč a smutek v duši zůstal jedné seniorce ze Svitav, která se stala odstrašujícím příkladem, že hyeny se neštítí okrást ani velmi starého člověka.

Policisté prověřují událost z úterního dopoledne, při které přišla devadesátiletá seniorka během chviličky o téměř tři čtvrtě milionu korun. Do její přízně se měly vetřít dvě ženy tmavší pleti se slovy, že jdou kvůli doplatku za zdravotní pojištění. Jedna z žen seniorku zabavila a druhá bez jejího svolení vstoupila do domu. Zde bohužel nalezla pokladnu s výše uvedenou finanční hotovostí. Následně se obě z místa urychleně vzdálily k vozidlu světlé barvy, kde čekala třetí žena a společně odjely neznámo kam.

„Věříme, že nám pomůžete s pátráním po těchto lidských hyenách. Velmi by nám pomohly záznamy z palubních kamer vozidel, která se pohybovala v ul. kpt. Jaroše, Felberova, Svitavská a dalších přilehlých ulicích v úterý 10. září v době mezi 8:30 – 11:30 hodinou. Zároveň prosíme širokou veřejnost o spolupráci při možném tipování popsané osádky a vozidla před uvedeným časem v blízkém i širším okolí Svitav. Veškeré informace k popsanému případu nám můžete sdělit na telefonním čísle 974 578 442 nebo na lince 158. Za vaši spolupráci předem děkujeme,“ uvedl policejní tiskový mluvčí Ondřej Zeman.

Ilustrační foto