Děti ze ZŠ Křížová mají novou tělocvičnu

Žáci na ZŠ Křížová mají novou tělocvičnu. Foto: Magistrát města Jihlavy

JIHLAVA – Žáci základní školy v Křížové ulici slavnostně otevřeli opravenou tělocvičnu a jídelnu. Do rekonstrukce vzduchotechniky a akustických úprav ve školní jídelně město investovalo více než pět milionů korun.
„Jsem rád, že se tato rekonstrukce stihla včas, kvalitně a při dodržení rozpočtu. V jídelně je příjemná atmosféra, tělocvičnu mohou žáci využívat k míčovým sportům a šplhání. Na všechny aktivity budou mít dostatek světla,“ uvedl při setkání náměstek pro oblast rozvoje města Petr Laštovička.

Slavnostní otevření doprovázelo několik představení žáků školy. Okamžitě se tak otestovala nová akustika tělocvičny. „Místo je zde také pro audio techniku, kterou může škola využít i pro společenské akce, například oblíbenou vánoční besídku s diskotékou,“ doplnil náměstek.

Další letní opravy škol

Rekonstrukce ZŠ Křížová nebyla jedinou letní opravou v Jihlavě. Stavebními úpravami prošla také ZŠ Kollárova, kde se za 800 tisíc korun opravilo sociální zařízení pro mateřskou školu. Předláždění se dočkal chodník u Speciální základní školy a Praktické školy Jihlava na Březinkách, město nechalo opravit také skleníky u vedlejších základních škol Demlova a Březinova. Nové jsou také chodníky v areálu ZŠ T. G. Masaryka.