Kriminalisté šetří podezřelé úmrtí ženy z Písecka. Tělo nalezli v lese

Místo nálezu mrtvého těla ženy (zdroj Policie ČR)

PÍSEK – Podezřelé úmrtí vyšetřují v těchto dnech jihočeští a písečtí kriminalisté. V Písku v lese nad hotelem Amerika totiž bylo nalezeno mrtvé ženské tělo. Kriminalisté nyní žádají o pomoc širokou veřejnost. Dnes zveřejnili informace k případu. Viděli nebo potkali jste ženu?

Tělo bylo nalezeno v sobotu 7. září 2019 v Písku, v místní části V Logrech v lese nad hotelem „Amerika“. Poblíž místa nálezu těla je málo používaná krosová dráha a lesní přístřešek či bunkr. „U těla ženy bylo nalezeno její oblečení, květované tričko a tmavé legíny, také její látková béžová taška s obrázkem a nápisy z obchodního řetězce Penny. Žena měla obuty sportovní tmavé boty,“ uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner.

Šetřením zjistili kriminalisté také totožnost mrtvé ženy. „Jde o jednačtyřicetiletou Romanu L. z Písecka. Žena byla zdánlivého stáří kolem čtyřiceti let, výšky 163 centimetrů. Měla vlnité hnědé vlasy sahající k lopatkám, lehce prošedivělé. Byla silnější postavy,“ upřesnil Matzner.

Žena byla naposledy viděna dne 22. srpna 2019 ráno při odchodu z domova, v Písku měla navštívit lékaře. Její pohyb ani dobu úmrtí se kriminalistům nepodařilo upřesnit, proto žádají veřejnost o pomoc.

„Každý, kdo ženu viděl, nebo s ní mluvil, nebo jí potkal ode dne 22. srpna letošního roku, nebo má informace k místům, kde se zdržovala nebo k osobám, se kterými se pohybovala, ať kontaktuje policisty na lince 158,“ apeluje policejní mluvčí.

Podle slov Jiřího Matznera mohla žena zemřít nešťastnu náhodou, mohla se v lese zranit, ale kriminalisté zatím nemohou vyloučit žádnou z možných verzí a potřebují jakékoliv informace k pohybu ženy v době od 22. srpna do soboty 7. září, kdy bylo tělo nalezeno.