Důvěřivé ženy nacpaly podvodníkovi miliony

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Pěkného ptáčka se stále nedaří polapit. Vymýšlí si nejrůznější jména i záminky, aby z žen lákal peníze, které nevrací. Neskočili jste mu také na lep?

Již několik let uniká spravedlivému trestu muž pocházející z Brandýsa nad Labem. Šestačtyřicetiletý Milan Janoušek vystupuje pod nejrůznějšími jmény. Například Lukáš Beneš či Lukáš Lukeš, ale také pod svým pravým jménem. I profese slušně střídá. Uvádí, že je majitelem hotelu na Václavském náměstí, či doktorem. A také prohlásil, že je agentem CIA. Fantazii má vyvinutou dobře. Své oběti vyhledává na různých seznamkách, a dříve či později si řekne o nějakou půjčku. Peníze však nevrací a používá je pro vlastní potřebu.

„Již v roce 2012 takto vylákal čtyři sta tisíc na smyšlenou koupi bytu v Praze. Nejnověji se měl začátkem roku 2018 seznámit na internetové seznamce se ženou z Táborska. Z ní pod záminkou koupě tří bytů v Praze vylákal více než milion korun,“ uvedl k případu podvodníka policejní mluvčí Jan Daněk. V trestné činnosti již několikrát trestaný muž pravděpodobně pokračuje. Nyní navíc nenastoupil do vězení, kde si má odpykat pětiletý trest odnětí svobody. Pokud tedy víte, kde se podvodník nachází, kontaktujte prosím linku 158.