Mladíci přepadli a okradli opilého muže

Ilustrační foto

JIHLAVA – Jihlavští kriminalisté dopadli dva mladíky, kteří pravděpodobně můžou za loupežné přepadení z konce července. Jejich cílem se stal náhodný opilý muž, kterého zbili a ukradli mu mobil a cigarety. Jeden z pachatelů je mladistvý a pochází z Olomouckého kraje, druhému dvaadvacetiletý mladík je z Jihlavska. Staršímu z násilníků hrozí až deset let za mřížemi, mladšímu vzhledem k věku trest poloviční.

K přepadení došlo ve čtvrtek 25. července v Jihlavě. Kolem jedné hodiny v noci si vyhlédli na Masarykově náměstí náhodně muže, který byl pod vlivem alkoholu. „Předpokládali, že nebude schopen takové obrany a bude tak snadnějším cílem,“ řekl Jakub Pivoňka, komisař oddělení obecné kriminality. Na napadeného muže slovně útočili, když se snažil odejít, pronásledovali ho a napadenému nevyšel ani pokus o útěk. Poté, co ho doběhli, muže zbili. Kopali ho a tloukli pěstmi. Jeden z nich mu vzal věci v hodnotě přes čtyři tisíce korun a teprve potom se přepadenému muži podařilo z místa odejít. Při loupeži utrpěl hlavně odřeniny a zhmožděniny. Přepadený odešel domů a loupež oznámil až odpoledne.

„Dvaadvacetiletý muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže,“ řekl Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality. Dodal, že jeho mladistvý spolupachatel je podezřelý ze spáchání provinění loupeže. Obviněný muž byl v minulosti soudně trestaný za majetkovou trestnou činnost. Případ kriminalisté dále vyšetřují.