Okamžiky hrůzy pro cestující. Do jejich autobusu vrazilo auto

ilustrační foto

BRNO – V Heršpické ulici v Brně došlo ke střetu osobního auta a autobusu. Srážka  se stala v pondělí kolem půl osmé večer na silnici I/52. Naštěstí se jen dva lidé zranili.

U nehody zasahovali záchranáři. „Muže středního věku jsme odvezli s lehkým poraněním na chirurgii do nemocnice v brněnských Bohunicích, ženu středního věku jsme po ošetření ponechali na místě,“ sdělila mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Podle policejního mluvčího Petra Zámečníka osobní auto odbočovalo vlevo a v křižovatce se s autobusem srazilo. „Míra zavinění je předmětem šetření. V současné době na místě kolegové nehodu dokumentují. Dechová zkouška na alkohol byla u obou řidičů negativní,“ řekl před devátou hodinou večer Zámečník. V místě srážky byl omezený jeden jízdní pruh. Hasiči na místě provedli protipožární opatření a uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem.

Dvě jednotky hasičů zasahovaly také v pondělí v poledne u nehody dvou osobních automobilů v Řípské ulici v Brně. Dva lidé byli zraněni.