Vážná nehoda na Hradecku si vyžádala těžká zranění. Na místo letěl i vrtulník

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

JINDŘICHOHRADECKO – Dnes zveřejnili dopravní policisté informace o těžké dopravní nehodě, která se stala v závěru minulého týdne na Jindřichohradecku. Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému a povolán musel být také vrtulník letecké záchranné služby.

K nehodě došlo v pátek 13. září 2019 kolem půl šesté večer. Řidič osobního vozidla mířil od Slavonic na obec Stálkov. „Pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a při projíždění mírné levotočivé zatáčky automobil dostal na čerstvě opravené vozovce, na silničním štěrku přetáčivý smyk,“ sdělila policejní mluvčí Hana Millerová.

Automobil se dostal do smyku a následně vyjel z komunikace do příkopu, kde se převrátil na levý bok a dál se sunul nejméně deset metrů vpřed. „Střecha automobilu během tohoto pohybu postupně narazila do nejméně čtyř kmenů vzrostlých smrků a byla těmito nárazy značně zdeformována,“ uvedla Millerová. Posledním nárazem byl automobil vymrštěn na krajnici, kde se zastavil.

„Při této dopravní nehodě řidič automobilu i spolujezdkyně ze zadní sedačky utrpěli těžká zranění, se kterými byli přepraveni leteckou záchrannou službou do nemocnice v Českých Budějovicích. Spolujezdec z přední sedačky automobilu utrpěl drobná povrchová zranění,“ popsala policejní mluvčí.

Podle informací policie byla v době dopravní nehody na komunikaci umístěna dopravní značka, která upozorňovala na odlétávající štěrk. Policejní komisař služby kriminální policie a vyšetřování proto zahájil úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a příčinami i průběhem dopravní nehody se bude i nadále zabývat.