Jihočeská metropole chystá změny v platbách za odpad. Jaké?

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Poplatky za komunální svoz odpadu musí platit každý z nás. Ať jsme mladí nebo staří, tato povinnost se nás prostě týká. V krajské metropoli se však seniorům blízká na lepší časy. Jaká novinka je v tom nadcházejícím roce čeká?

Zastupitelstvo města na svém zasedání dne 16. září 2019 schválilo, že od roku 2020 nebudou senioři platit za svoz komunálního odpadu. „Je to příznivá zpráva pro několik tisíc našich starších spoluobčanů, kterým se odchodem do důchodu dramaticky mění příjmová situace, a kterým tímto krokem chceme ulehčit,“ uvedl primátor Jiří Svoboda.

Podotkl také, že i když se důchod zvýšil, je platba za svoz komunálního odpadu významnou položkou v rozpočtech domácností. „Ještě se musíme bavit o tom, jaká věková hranice by to měla být. Zdá se nám logické, že by to bylo s věkem odchodu do starobního důchodu,“ uvedl Svoboda.

Zastupitelstvo tak prodiskutovalo různé varianty věkové hranice a po jejich analýze navrhne rada města na příští zastupitelstvo aktualizaci vyhlášky, která tuto problematiku řeší, a to s platností od prvního ledna 2020.