VIDEO z výcviku na divoké vodě. Hasiči musí být připraveni skočit do vody při povodni

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Dvanáct jihomoravských hasičů se zúčastnilo speciálního výcviku na divoké vodě na kanále v Českém Vrbném. Trénovali záchranu a pohyb ve vodě.

Extrémně fyzicky i psychicky náročný výcvik organizoval ve dnech 16. až 17. září tým osmi hasičských instruktorů pro práci na vodě. Cílem bylo přiblížit hasičům zásady a postupy, které mohou využít například při povodních. Hasiči nacvičovali mimo jiné bezpečnost práce v silném proudu, pasivní a aktivní plavání, sebezáchranu z proudu, techniku ovládání plavidla v silném proudu a další specifické činnosti v souvislosti s divokou vodou.

Výcvik na divoké vodě

Na kanále v Českém Vrbném se 16. a 17. září uskutečnil výcvik jihomoravských hasičů. Trénovali záchranu a pohyb ve vodě. Extrémně fyzicky i psychicky náročný výcvik organizoval tým našich instruktorů pro práci na vodě a účastnilo se jej 12 frekventantů a 8 instruktorů. Cílem bylo přiblížit hasičům zásady a postupy, které mohou využít například při povodních. Hasiči nacvičovali mimo jiné bezpečnost práce v silném proudu, pasivní a aktivní plavání, sebezáchranu z proudu, techniku ovládání plavidla v silném proudu a další specifické činnosti v souvislosti s divokou vodou.

Zveřejnil(a) HZS Jihomoravského kraje dne Středa 18. září 2019