Filmový fanda či pachatel? Dva roky cizinec stahoval a sdílel filmy

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

ČESKOKRUMLOVSKO – K velmi snadno vydělaným penězům přišel mladík cizí státní příslušnosti na Českokrumlovsku. Nelegálně stahoval filmy, které pak nasdílel na internetové úložiště. Za tuto činnost dostával různé finanční částky. Tuto informaci v těchto dnech zveřejnili českokrumlovští policisté.

Těm se podařilo odhalit pachatele, který protizákonně ukládal na veřejné datové uložiště nejčastěji filmy. Tyto nelegální aktivity provozoval v obci Velešín a využíval k nim svůj notebook. „Jedná se o mladého čtyřiadvacetiletého muže cizí státní příslušnosti, který od února 2017 do dubna 2019 prostřednictvím internetu vědomě a bez souhlasu nositelů autorských práv stahoval ze stránek cztorrent filmy, které pak nasdílel na uložiště www.fastshare.cz,“ upřesnila policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

I přes to, že muž vystupoval pod přezdívkou, kriminalistům se jej podařilo vypátrat a zjistit jeho totožnost. „Vzhledem k tomu, že nasdílením audiovizuálních děl umožnil dalším zájemcům je užívat, způsobil držitelům autorských práv škodu nejméně 860 000 korun,“ uvedla mluvčí Schwarzová. Kriminalisté jej obvinili z trestného činu porušení autorského práva a v případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let, peněžitý trest nebo propadnutí věci.