Nakupoval na cizí občanku a neplatil. Nepoznáváte podvodníka?

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Nejméně čtyřikrát vytáhl podezřelý muž v obchodě cizí občanský průkaz, a nakoupil si drahé zboží na splátky. Zaplatil však jen jednou, pak už se neobtěžoval. Policie po muži stále pátrá.

Již od počátku června pracují policisté z místního oddělení Benediktská na objasnění případů úvěrových podvodů. Má je na svědomí pravděpodobně jen jeden muž. „K páchání majetkové trestné činnosti používal cizí doklad totožnosti, jehož prostřednictvím uzavřel čtyři smlouvy o úvěru. Policisté však nevylučují, že jich mohlo být i více. Jen jednou uhradil dohodnutou splátku, v ostatních případech tak již neučinil. Celková škoda přesáhla padesát tisíc korun,“ uvedl nyní k případu podvodníka policejní mluvčí Jan Rybanský.

Policistům se podařilo během vyšetřování případu zajistit několik kamerových záznamů, na kterých je zachycen podezřelý muž právě při uzavírání podvodných smluv o úvěru. Jeho zájmem byly zejména mobilní telefony, a v jednou dokonce i televizor. V tomto případě byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů úvěrový podvod, neoprávněné nakládání s osobními údaji a poškození cizích práv. V případě odsouzení, tak hrozí pachateli až tříletý trest odnětí svobody. Pokud podezřelého muže na záběru poznáváte, kontaktujte prosím linku 158.