Neděle bude v Pardubicích patřit Krajským dožínkám

PARDUBICE – Na Pernštýnském náměstí a přilehlém Komenského náměstí pořádají v neděli 22. září zemědělci Pardubického kraje dožínkovou slavnost. Dožínky jsou jednou z nejstarších lidových tradic. Lidé na venkově mají tyto tradice zažité, proto chtějí zemědělci přiblížit svoji práci i lidem ve městě. Právě proto se Krajské dožínky konají na náměstí.

Od 11 do 19 hodin si mohou návštěvníci prohlédnout moderní zemědělskou techniku, ve stáncích ochutnat i nakoupit výrobky oceněné značkou MLS Pardubického kraje, nebo se projet koňskými kočáry. V soutěžním projektu „Zemědělství žije!“ mohou děti i dospělí prověřit své znalosti z oblasti zemědělství a také si vyzkoušet, že podojit krávu vůbec není jednoduché. Děti se pobaví u představení loutkového divadla „Kozlík“ a prohlédnou si živá hospodářská zvířata i drobné zvířectvo. Nebudou chybět ani myslivci a ukázky řemesel. Představí se i koně z Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem.

Po celou dobu akce poběží kulturní program, ve kterém uslyšíte dechovou hudbu Pardubická 6, Karla Gotta REVIVAL s hostem Bohušem Matušem, VERONU, Tanju a Petra Koláře. Slavnostní zahájení bude ve 14 hodin na Pernštýnském náměstí.