Zažijte Kyjov jinak!

HODONÍN – Kyjovjáci vás zvou na druhý ročník jedinečné sousedské slavnosti Zažít Kyjov jinak.  V sobotu 21. září Kyjov opět ožije netradičním způsobem a vy se budete moci skvěle pobavit spolu s občany Kyjova. Buďte taky při tom a vemte i děcka!

Všechno si připravili lidi sami. Koncerty různých žánrů hudby, sportovní aktivity, workshopy, výrobu a prodej hand made výrobků, burzu knih i oblečení, módní přehlídku, divadlo, dílničky. Také mnoho zábavy pro děti se skřítky z kyjovského lesa, skautská lana a sportovní soutěže DDM, psí sporty, loutkové divadlo a mnoho dalších zajímavých akcí pro všechny generace. Nebude chybět výborné víno i pivo od místních výrobců. U gymnázia bude i skvělá káva, laty a koláče, makronky a domácí limonády. V parku budou k občerstvení béleše z Vracova, myslivci a jejich guláš a samoobsluha – chléb + sádlo + cibule. Stejně jako v loňském roce se můžete přihlásit do soutěže o nejchutnější chléb a pomazánku. Stačí jen váš výrobek donést v sobotu do 10 hodin ke gymnáziu na náměstí Hrdinů a najít jednu z organizátorek, která se o další postará.

Kočky SOS Hodonín vás zvou na umísťovací výstavu opuštěných kočiček do městské knihovny Kyjov v sobotu od 10 do 15 hodin. Přijďte si vybrat kočičího kamaráda nebo aspoň věnujte peníze, něco na zub či hračky! Bude tam krámek, kde budou nabízet spoustu dárků za příspěvek opuštěným kočkám a samozřejmě budou prodávat i kalendáře a diáře 2020. Můžete si zakoupit spoustu výrobků s namalovanými kočičkami, jako ručně malovaná trička, háčkované a šité hračky, hračky a pelíšky pro kočky atd.

Uvidíte více než deset hudebních vystoupení kyjovských kapel a souborů. Je vůbec možné, aby bylo na malém městě tolik šikovných muzikantů? Průřez bude opravdu všemi žánry – od rocku, přes country, folklor, až po hip-hop: #dyckykyjov, TheCoffees, De la mente, Roman Luža + Bohdana Menšíková, Kyjovánek – dětský národopisný soubor, Epsilon, Ja.Ko.St, Naboo, Velká svačina, Procházka František, Erik Veverka, Návrat, Babské ucho, Žůžo muzička, DJ Monéz a přespolní Fanfán Tulipán. Letos vystoupí mnoho místních DJů. Přes den v šapitó zahrají DJ Monéz, Beksy a José de Kyni. Od 23 hodin do půlnoci ukončí program na Náměstí hrdinů DJ baryy a Stepler.