Kladenskou nemocnici čeká v pátek výpadek elektrického proudu. Jak to ovlivní její chod a provoz ambulancí?

Oblastní nemocnice Kladno se na přerušení dodávky elektrické energie připravila

KLADNO – Plánované přerušení dodávky elektrické energie z rozvodné sítě postihne Oblastní nemocnici Kladno v pátek 27. září od 8.00 do 11.00 hodin. Nemocnice se chystá zajistit provoz prostřednictvím vlastních záložních zdrojů – naftových agregátů. S tím se pojí určité provozní změny. Dobrou zprávou je, že se pacientů příliš nedotknou.

Zobrazovací technika mimo provoz

„Péče o hospitalizované pacienty nebude v žádném případě ohrožena ani výrazně omezena. Ambulancí se odstávka energie téměř nedotkne, omezena bude jen možnost diagnostiky prostřednictvím zobrazovacích metod,“ upřesnil Jaromír Bureš, předseda představenstva kladenské nemocnice. V době přerušení dodávky elektrické energie tedy bude mimo provoz celé radiodiagnostické oddělení a pro akutní případy bude fungovat pouze pojízdný rentgen.

Porodnice v běžném chodu

Ostatní vyšetření a operace, které lze posunout, budou odloženy na dobu opětovného spuštění dodávky elektrické energie. V době výpadku se budou provádět pouze akutní operace. Záchranná služba byla o omezení příjmu akutních pacientů v předstihu informována. Provozu porodnice se výpadek proudu nedotkne vůbec.