Chtěl jít na ryby, ale ukradli mu pruty

NÁCHODSKO – Muž se těšil na rybaření, ale neměl čím chytat ryby. Byl totiž o víkendu okraden. Dokonce neměl ani na čem jet, přišel i o jízdní kolo. Jakou dosud neznámý zloděj způsobil majiteli škodu? Policie radí, jak se proti podobným krádežím preventivně bránit.

Dosud neznámý pachatel se přes víkend v nočních hodinách vloupal do sklepa jednoho činžovního domu v Jaroměři, odkud ukradl dvě jízdní kola značky Rock Machine a také rybářské pruty. Majiteli tak byla způsobena škoda ve výši 6 tisíc korun. Případ nyní vyšetřuje jaroměřská policie.

Zloději navštěvují především ty objekty, které nejsou dostatečně zabezpečeny. Důležité je řádné zajištění vchodových dveří, vyplatí se i kvalitní zámky, které odolají mechanickému poškození. Lidé by také neměli být lhostejní k pohybu cizích osob v domě. „Policie také připomíná občanům, aby si v těchto prostorách neuschovávali cenné věci, jako jsou například drahá značková kola a jiné sportovní vybavení,“ dodává policejní tisková mluvčí Marie Štrbáková.