Policisté hledají svědky nehod na Prachaticku. Nebyli jste u toho?

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

PRACHATICKO – Prachatičtí dopravní policisté v těchto dnech prošetřují hned dvě dopravní nehody, ke kterým na Prachaticku došlo v minulém týdnu. Dnes zveřejnili podrobné informace k oběma nehodám a žádají případné svědky, aby je kontaktovali.

K první z nich došlo v době od 17:30 hodin dne 19. září 2019 do 6:50 hodin dne 20. září 2019 na místní komunikaci před domem v ulici Národní v Prachaticích. „Z dopravní nehody je důvodně podezřelý dosud neustanovený řidič dosud nezjištěného vozidla, který se v místě nechoval ohleduplně a ukázněně, následkem čehož narazil do levé přední části zde zaparkovaného osobního vozidla Peugeot 206,“ sdělila policejní mluvčí Martina Joklová. Řidič z místa nehody navíc ujel. Hmotná škoda na vozidle Peugeot je odhadem 5 000 korun.

Druhá z nehod se stala dne 20. září 2019 v době od 16:20 do 18:30 hodin na místní komunikaci na návsi u domu v obci Malovice. „Z dopravní nehody je důvodně podezřelý dosud neustanovený řidič dosud nezjištěného vozidla, který nezvládl řízení a narazil do zde zaparkovaného osobního vozidla Škoda Octavia Combi,“ upřesnila mluvčí Joklová. Řidič z místa nehody opět ujel. Hmotná škoda na vozidle Škoda je odhadem 10 000 korun.

„Dopravní policisté žádají případné svědky těchto dopravních nehod, aby je kontaktovali na služebně v ulici Pivovarská 4 v Prachaticích, telefonní číslo 974 236 254 nebo prostřednictvím tísňové linky 158,“ uvedla policejní mluvčí.