Sousedky v roli detektivů zadržely zloděje. Ale jen částečně

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

PRAHA – Šramot ve sklepě přivedl na stopu zlodějům dvě sousedky v domě na Praze 9. Objevily tam podezřelou dvojici, a proto zavolaly policii i strážníky.

Dvě obyvatelky bytového domu na Praze 9 se nezalekly podivných zvuků, které vycházely ze sklepa. Dodaly si vzájemně odvahy a sestoupaly až ke kójím. Když dorazily na místo, zjistily, že z první kóje s poškozeným zámkem, vystupuje muž a žena. Svoji přítomnost ve sklepě jednoduše vysvětlili tím, že zde přespávají. A dvojice nezvaných návštěvníků se chystala odejít. V tu chvíli si sousedky všimly, že jsou vypáčené i ostatní kóje.

Proto hned duchapřítomně zavolaly na pomoc městskou i státní policii. „Na příjezd mužů zákona byla ochotná vyčkat pouze žena. Muž prostě odešel. Strážníkům, kteří na místo dorazili jako první, pak prozradila, že v kóji přespávala se svým přítelem. Ten prý vypáčil ostatní dveře, a přespává ve vedlejším domě,“ uvedla mluvčí městských strážníků Irena Seifertová. Muž prý chvatně odešel proto, že je v pátrání. Případ si převzali republikoví kolegové.