Policisté si posvítí na fanoušky dnešního fotbalu

Ilustrační foto: Tomáš Branda

JIHLAVA – FC Vysočina Jihlava se na domácím stadionu utká s AC Sparta Praha. Fotbalový zápas odstartuje dnes, ve středu 25. září v 17.00 hodin. Policisté ho vyhodnotili jako rizikový, očekávají příjezd radikálních fanoušků pražského klubu, proto chystají bezpečnostní opatření.

Vysočinští policisté budou dohlížet na bezproblémový příjezd pražských fanoušků, na jejich pohyb před utkáním po městě a na příchod do sektoru hostí na stadionu. „Musíme především zajistit, aby nedošlo k žádným vzájemným střetům mezi fanoušky obou mužstev,“ sdělila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Do akce se zapojí městští strážníci, pořádkové jednotky, hlídky pořádkové policie i dopravní policisté. „Ti budou mít za úkol dohlížet na bezpečnost a plynulost silničního provozu v nejbližším okolí stadionu. V případě potřeby budou regulovat dopravu v místě, kde by došlo k nějakým dopravním komplikacím,“ vysvětlila Dana Čírtková.
Dohlížet budou i členové antikonfliktního týmu Vysočiny, kteří mají za úkol zprostředkovávat komunikaci mezi policií a fanoušky především hostujícího týmu.