Lidé uvěznění ve vlastním bytě! V obou případech šlo o zdraví

Ilustrační foto. Zdroj: MP Zlín

ZLÍN – Hned dva lidé ze Zlína se v uplynulých dnech dostali do těžkých situací, kdy bylo v sázce zdraví, možná i život. Mezi nimi a pomocí přitom stály uzamčené dveře vlastního bytu. Zlínští strážníci si tak cestu ke staré paní a jedenačtyřicetiletému muži museli těžce vydobýt.

V sobotu odpoledne dostala žena z Bartošovy čtvrti obavy o svou šestadevadesátiletou sousedku. Ta měla podle všeho upadnout na podlahu a už se jí nepodařilo vstát. Žena se proto obrátila na tísňovou linku městské policie. „O několik minut později již také hlídka MP Zlín komunikovala přes zavřené dveře s indisponovanou seniorkou. Ta uvedla, že na zemi leží již od páté hodiny ranní a nedokáže vlastními silami vstát,“ popsal mluvčí MP Zlín Pavel Janík.

Strážníci museli požádat o pomoc hasiče. Jeden z členů hlídky pak vystoupal po žebříku k oknu seniorčina bytu, které se mu podařilo otevřít. „Uvnitř pak nalezl vysílenou ženu, kterou následně převezli zdravotničtí záchranáři do krajské nemocnice,“ dodal Janík.

Druhý případ se odehrál hned v pondělí dopoledne. Operační centrum městské policie kontaktoval správce bytového domu v centru Zlína. Z bytu ve čtvrtém poschodí totiž vytékala voda, která se dostala i do kancelářských prostor pod ním. Klíč od bytu sice správce měl, ale dveře nemohl odemknout, protože druhý byl zasunutý z vnitřní strany.

Vzhledem ke skutečnostem se strážníci rozhodli dovnitř vstoupit silou. „Hned poté nalezli uvnitř ležícího jedenačtyřicetiletého muže, který byl v ohrožení zdraví. Kolem něj se nacházely obaly od různých léků, dotyčný byl bledý, dezorientovaný a celý se třásl,“ sdělil Janík. Hlídka muži poskytla první pomoc a předala ho do péče záchranářů.