Video: Kung-fu v pražském metru. Policie hledá výtržníka

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Zlost si muž v metru vybil na nevinných dveřích soupravy. Způsobil značnou škodu, a policie ho stále nemůže dopadnout. Pomůžete?

„Policisté z místního oddělení Pankrác hledají muže, který v polovině srpna ve stanici metra linky C, Pražského povstání, vykopl skleněnou výplň dveří vagonu metra. Způsobil svým nezodpovědným a agresivním chováním škodu přesahující třicet tisíc korun,“ uvedl dnes policejní mluvčí Jan Daněk. Souprava metra přijela do stanice a během zastavování provedl neznámý muž výkop, a celé sklo vyrazil na nástupiště. Velké štěstí měl mladík, který se právě chystal přistoupit ke zmíněným dveřím, jistě by ho těžká výplň nebezpečně zranila. Naštěstí na poslední chvíli uskočil.

Celý incident zachytily bezpečnostní kamery v metru. Rovněž tak podezřelého muže, který po okně vystoupil ze soupravy také. Oblečený byl do zelené bundy s kapucí, kterou si následně snažil zakrýt obličej a hlavu, ale již bylo pozdě. Jeho podoba je zachycena na záznamu. Pokud tedy poznáváte vlasatého a vousatého muže, kontaktujte prosím linku 158. Za trestný čin poškození cizí věci, hrozí pachateli až rok za mřížemi.