Nehoda dvou kamionů u Králova Dvora zablokovala D5

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

BEROUN – Na 22. kilometru dálnice D5 u Králova Dvora na Berounsku, ve směru na Prahu, došlo u čerpací stanice k dopravní nehodě dvou kamionů hned ráno před 8:00 První se doslova zlomil do tvaru jedničky a narazil do svodidel. Druhý zablokoval střed dálnice.

Jeden kamion přepravoval osobní vozidla a druhý plastový granulát. Vzhledem k velkému nárazu došlo k posunutí přepravovaných vozidel, která hasiči museli nejprve zajistit proti případnému pádu, při nehodě na silnici vytekla nafta, kterou museli  zasypat. Tvořila se kolona i když řidiči byli odklonění cestou přes čerpací stanici.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dále bylo zjištěno, že při nehodě byla na jednom z vozidel poškozena palivová nádrž, ze které následně uniklo asi 200 litrů pohonných hmot. Dalších 200 litrů nafty se podařilo hasičům odčerpat. K události tak byli povoláni i pracovníci životního prostředí ORP Beroun. Samotná nehoda se obešla naštěstí bez zranění. Vyprošťování havarovaných vozidel a zprůjezdnění dálnice zajistila soukromá firma, která se pak postarala i odtěžení kontaminované zeminy. Provoz byl obnoven až po 15:00 odpoledne.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA