Řidiči, dejte pozor na změnu dopravy na Mlýnské ulici v Brně! Vzniká tam velká kolona

ilustrační foto

BRNO – Aktuálně! Městská policie Brno upozorňuje, že se během čtvrtka vrátila do původního režimu doprava v ulici Mlýnská.

Řidiči byli v posledních měsících zvyklí, že při zabočení z ulice Dornych do Mlýnské mohli projet souběžně s ulicí Křenovou až ke křižovatce s ulicí Masná. V současnosti však opět platí, že při vjezdu z ulice Dornych do Mlýnské je řidič značkou nucen zabočit na ulici Rumiště a dále na Křenovou. Stejně tak při jízdě od Masné a Šujanova náměstí je třeba taky zabočit do ulice Rumiště.

Protože řidiči jezdí po pamětí a chtějí si zkracovat cestu z Dornychu na Masnou právě po Mlýnské, vzniká v místě nejen dopravně složitá situace, ale i ohrožení chodců a dalších účastníků silničního provozu. Pokud byl tedy někdo zvyklý krátit si cestu ulicí Mlýnskou, dostane se momentálně do velké kolony vozidel, a strážníci proto doporučují spíše pokračovat na Křenovou ulici. „Hlídky městské policie byly na místě po většinu včerejšího dne a napomáhaly s usměrňováním provozu, stejně tak jsou připraveny i dnes. Přesto, že by řidiči měli sledovat dopravní značení, pravděpodobně ještě pár dní potrvá, než si na změnu zvyknou,“ upozornila mluvčí městské policie Brno Tereza Kadrnožková.