Chatu Živec z filmu o Homolkových Písek nabídne k pronájmu

Chata Živec v Píseckých horách (zdroj město Písek)

PÍSECKO – Je vám chata z fotografie povědomá? Je to více než pravděpodobné. V jejím okolí se totiž natáčel jeden z filmů o Homolkových. Konkrétně se jedná o Ecce Homo Homolka. Známý rekreační objekt a cíl turistů v Píseckých horách je již rok uzavřen kvůli rekonstrukci, která se v těchto dnech chýlí ke konci.

Rada města schválila vypsání výběrového řízení na pronájem chaty Živec. „S dodavatelskou firmou bylo již zahájeno předávací řízení, probíhá odstraňování vad a nedodělků. Převzetí hotové stavby by se mělo uskutečnit v polovině října,“ informuje Jiří Žáček z odboru investic a rozvoje. Vzhledem k vysokým investicím, které město do objektu v posledním roce vložilo, byla minimální výše nájemného stanovena na 500 tisíc korun ročně plus DPH.

„Ubytovací kapacita chaty činí 26 osob, do restaurace se vejde 80 hostů. Po rekonstrukci má každý pokoj či apartmán vlastní hygienické zařízení. Objekt je vybavený základním inventářem a bezbariérově přístupný,“ shrnuje Milena Hladíková z odboru správy majetku.

Chata Živec v Píseckých horách (zdroj město Písek)

Klub československých turistů otevřel v Píseckých horách chatu pod ještě původním názvem „U Moře lesů“ před více než osmdesáti lety. Od té doby zůstávala, kromě dílčích stavebních úprav, vzhledově stejná. První větší rekonstrukce byla provedena kvůli navýšení ubytovací kapacity v osmdesátých letech minulého století. Tehdejším vlastníkem rekreačního objektu byl podnik ČSAD Praha Vršovice.

„Cílem druhé, nyní právě dokončené, rekonstrukce je především zvýšení komfortu ubytování pro návštěvníky Píseckých hor. Město Písek, které je vlastníkem chaty a také investorem stavby, za ni zaplatí celkem 16,6 milionu korun bez DPH,“ dodává místostarostka Petra Trambová. Chata stojí na atraktivním místě nedaleko rozhledny Jarník. Její krásné zalesněné okolí přilákalo několikrát i filmové tvůrce.