Plameny zachvátily přístřešek domu a karavan. Popáleného muže musel transportovat vrtulník

Foto zdroj: HZS Zlínského kraje

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Sváteční sobotní den přinesl rodině z Valašských Klobouk nepříjemné události. Tři jednotky hasičů zasahovaly u požáru rodinného domu a karavanu, který se nacházel pod hořícím přístřeškem. Kromě boje se samotným požárem museli hasiči uchránit i domy v sousedství, u kterých hrozilo, že na ně plameny přeskočí. Událost si vyžádala dva raněné.

K požáru vyjely jednotky se čtyřmi automobilovými cisternami před devátou hodinou ráno. Před domem byl popálený muž, u něj jeho žena. „Obě osoby byly předány do péče Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje. Popálený muž byl později transportován vrtulníkem do nemocnice,“ sdělil mluvčí HZS Zlínského kraje Roman Žemlička. V době požáru se naštěstí nikdo jiný v domě nenacházel.

Oheň se rozšířil i na okno ložnice před přístřeškem. O dva metry vedle navíc stál druhý rodinný dům, který začali hasiči ochlazovat, aby se požár nerozšířil i na jeho střechu. „Museli odstranit ze střešního pláště obou domů pás střešních tašek a podbití ochlazovali,“ popsal zásah Roman Žemlička. Z karavanu vynesli hasiči desetikilovou tlakovou láhev na propan-butan, kterou následně ochlazovali.

Škoda způsobená na obou rodinných domech prozatím nebyla vyčíslena. „Příčina vzniku požáru zůstává v společném šetření hasičů a Policie České republiky,“ dodal Žemlička.

Foto zdroj: HZS Zlínského kraje
Foto zdroj: HZS Zlínského kraje
Foto zdroj: HZS Zlínského kraje
Foto zdroj: HZS Zlínského kraje