Po nehodě zůstal na silnici a telefonoval. Smetlo ho další havarované auto

LIBERECKO – K řetězové dopravní nehodě kamionu a dvou osobních aut došlo na rychlostní silnici I/35 u Chrastavy ve směru od Liberce do Děčína. Řidič druhého havarovaného automobilu tu smetl řidiče kamionu, který po první nehodě zůstal stát na silnici a dlouze telefonoval. Výsledkem této druhé nehody bylo těžké zranění řidiče kamionu.

K nehodě došlo minulý čtvrtek ve večerních hodinách, kdy 25letá řidička vozu BMW nezvládla přejíždění z levého do pravého pruhu a při něm se bokem střetla s tahačem jízdní soupravy. Vlivem tohoto nárazu se BMW roztočilo, nabouralo do svodidel a nakonec zůstalo stát napříč silnice před kamionem. „Jen díky tomu, že 23letý šofér kamionu pohotově sešlápl brzdy, nedošlo k fatálnímu následku a oba účastníci z nehody vyvázli bez zranění,“ uvedla policejní tisková mluvčí Ivana Baláková.

Tím ale řetězec nešťastných událostí neskončil. K místu nehody zhruba o 10 minut později přijížděl ve směru od Liberce 33letý řidič ve vozidle Audi, který nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky, nestačil své auto dobrzdit a naboural do BMW. Bohužel při této kolizi utrpěl těžké zranění právě řidič kamionu, účastník první nehody, který podle svědeckých výpovědí zůstal stát na rychlostní komunikaci a dlouze telefonoval. „Druhá účastnice původní nehody, řidička BMW, na rozdíl od něj čekala na příjezd policie v bezpečí za svodidly,“ komentovala mluvčí Baláková.

Policisté nehodu nadále vyšetřují. „Měla by být ponaučením pro všechny účastníky dopravních nehod, které důrazně upozorňujeme na to, že zejména na rychlostních komunikacích a dálnicích, ale i na ostatních silnicích, musejí po nezbytných opatřeních komunikaci rychle opustit a čekat na záchranné složky v bezpečném prostoru za svodidly,“ dodala Baláková.

Foto: Ilustrační a Policie ČR