Další okradený senior! V peněžence přitom neměl ani dvě stě korun

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽSKO – Jedná se již o druhý případ krádeže z minulého týdne na Kroměřížsku, kdy si kapsář vyhlédl za oběť staršího člověka. V pátek se v   Bystřici pod Hostýnem stal cílem zloděje šestašedesátiletý muž. Ten o svou tašku s peněženkou, doklady a mobilním telefonem přišel v obchodním domě.

Senior zaparkoval před obchodem, vzal si vozík a zavěsil na něj igelitovou a příruční pánskou tašku. Při nákupu se v úseku s masnými výrobky na chvíli zastavil, spustil vozík z očí a kousek se od něj vzdálil, aby si vybral zboží. Když se pak vrátil, zjistil, že taška je pryč. Zloděje při krádeži nikdo nezahlédl. „Okradený muž tak přišel i o osobní doklady, platební karty, mobilní telefon a o necelých dvě stě korun. Zloděj mu tak způsobil škodu za více jak dva a půl tisíce korun,“ sdělila policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Hned po krádeži senior vše nahlásil bystřickým policistům. Po dopadení hrozí neznámému pachateli až dva roky za mřížemi.

Policie doporučuje, aby si lidé dávali dobrý pozor na své věci a nenechávali je volně odložené bez dozoru. „Samotná krádež bývá blesková a předem pečlivě nacvičená. Kapsáři kradou nepozorovaně. Mnohdy se okradený o chybějící peněžence dozví až později a na jiném místě, než kde k odcizení došlo,“ upozornila Kyšnerová.