Most v Rosicích nad Labem čeká rekonstrukce, uzavřen bude téměř dva měsíce

PARDUBICE – Most spojující šestý a sedmý pardubický obvod, tedy Rosice nad Labem a Svítkov, bude až do konce prvního prosincového týdne letošního roku zcela uzavřen. Rekonstrukce odstartuje 14. října a dokončena by měla být 6. prosince letošního roku. Stavbaře na mostě, který je již ve špatném technickém stavu, tu čekají práce na opravě mostních uzávěr a konstrukce.

Most M705 vedoucí přes Labe a propojující Rosice se Svítkovem denně využívá vysoký počet řidičů a vzhledem k tomu, že se jedná o úplné omezení provozu, uzavřen bude nejen pro motorová vozidla, ale také pro chodce a cyklisty. Objízdná trasa z Rosic směrem do Svítkova povede po ulici Generála Svobody, po nadjezdu k ulici Legionářská, kterou se řidiči dále vydají ulicemi Nádražní a Pražská.

Po opravě, která bude zahájena po Velké pardubické a Zlaté přilbě, již volala také velká část obyvatel, zejména z důvodu špatného povrchu mostu. Náklady na rekonstrukci budou pokryty z městského rozpočtu a vyjdou na zhruba 7 milionů korun včetně DPH.

Foto: Ilustrační a Google