Nešťastná láska přivedla muže na koleje. Strážníci se snažili zabránit sebevraždě

Ilustrační foto

ZLÍN – Komplikovaná životní situace přiměla pětačtyřicetiletého muže ze Zlína skoncovat se životem. Značně posilněný alkoholem se vydal po kolejích k centru Zlína, kde hodlal skočit pod vlak. Na pomoc mu vyrazila hlídka městské policie.

Těsně před čtvrteční desátou hodinou přijala Městská policie Zlín oznámení, že v blízkosti Bartošovy čtvrti sedí na železniční trati pravděpodobně podnapilý muž. Ten během hovoru vstal a vydal se po kolejích k centru. V následujících čtyřech minutách ho přivolaná hlídka zastihla na vyšlapané stezce vedle kolejí. „Muž se jim svěřil, že se dnes rozešel se svojí přítelkyní, má toho moc v práci a rozhodl se, že nejlepším řešením této bezvýchodné situace bude ukončení života skokem pod vlak,“ popsal mluvčí MP Zlín Pavel Janík.

Strážníci ho odvedli do bezpečné vzdálenosti od kolejí a provedli u něj orientační vyšetření, které prokázalo, že mu v těle koluje 2,2 promile alkoholu. Vzhledem k jeho psychickému rozpoložení pak na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která si muže převzala do péče.

Mluvčí městské policie žádá veřejnost, aby byla všímavější k psychickému stavu lidí ve svém okolí. „Člověk, který o sebevraždě vážně uvažuje, obvykle vysílá určité signály. Jedná se v podstatě o volání o pomoc, ke kterým by nemělo být jeho sociální okolí, zejména pak nejbližší rodina a přátelé, neteční. Pojmenování problému, hledání alternativního řešení, uvolnění emocí či dohoda o odložení sebevraždy mohou být cestou k záchraně lidského života,“ dodal Pavel Janík.