Opilý cizinec sejmul chodkyni na Václavském náměstí

Zdroj: MP Praha

PRAHA – Ve střední části Václavského náměstí vjel muž na sdílené koloběžce do davu chodců. Jednu ženu zranil. Nadýchal pak přes dvě promile.

Městské kamery zachytily bezohlednou jízdu čtyřiadvacetiletého mladíka, který jel nepřiměřenou rychlostí z horní části Václavského náměstí. V jeho střední části pak vjel do skupinky chodců. „Po kolizi zůstala jedna žena ležet na zemi. Strážníci přispěchali na pomoc a osmatřicetileté ženě poskytli nezbytné předlékařské ošetření,“ uvedla k případu mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Poté byla na místo kolize přivolána záchranná služba, a také dopravní policie. Mladík, který nehodu zavinil byl evidentně pod vlivem návykové látky. Orientační dechová zkouška prokázala přes dvě promile alkoholu, a tak si cizince převzala policejní hlídka k dalšímu řešení. Zákon pohlíží na uživatele koloběžek, jako na cyklisty a tak pro ně platí stejná práva i povinnosti. Od počátku roku řešili strážníci 4219 přestupků v souvislosti s cyklisty. V roce 2018 to bylo jen 758 přestupků a v roce 2017 přes dva tisíce případů.