Video: Vichr v Praze očima hasičů

Ilustrační foto

PRAHA – Celkem 76 událostí řešili pražští hasiči v souvislosti s poryvy větru, poslední zářijový den v hlavním městě. Spadlé stromy, uvolněné střechy, nebezpečné billboardy.

Výstraha na nebezpečí velmi silného větru byla včera v platnosti, pro hlavní město Prahu od ranních dvou hodin, do večerní osmé. Za tu dobu vyjeli profesionální i dobrovolní hasiči k celkem 76 událostem, které měly souvislost se silnými poryvy větru. Ve Slezské ulici například odstraňovali strom hned ze sedmi vozidel. „Nejvíce bylo zasaženo centrum města, Žižkov a Vinohrady. Dále také Záběhlice, Strašnice, Michle, Radotín nebo Dejvice. V některých případech nebylo možné použít výškovou techniku, a tak hasiči zasahovali jiným způsobem,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

U nevyužívaného a odpojeného sloupu veřejného osvětlení, který byl značně nakloněn a hrozil pád, zasahovali hasiči v ulici Švehlova, na Praze 10. Plechová srolovaná střecha zase čekala na hasiče v ulici Kurta Konráda. Střecha měla plochu celkem 150 metrů čtverečních. Poškozený plech musel být postupně rozřezán, ulici policisté uzavřeli. Pražští hasiči rovněž řešili několik uvolněných billboardů, střešních tašek a plechů. V žádném případě naštěstí nedošlo ke zranění.