Zažijte večerní atmosféru zlínské zoo v kouzelných světlech lampionů!

Foto: Večerní prohlídka zlínské zoo. Zdroj: Archiv Zoo Zlín

ZLÍN – Milovníci zlínské zoo musí okamžitě zrušit všechny plány na pátek. Letos poprvé se můžete vydat na magickou cestu po zahradě ve zcela netradiční dobu a prozkoumat život zdejších zvířecích obyvatel ve světlech lampionů. Svou bránu vám otevře i zámek Lešná. Průvodci v dobových kostýmech vás zavedou do vzdálené minulosti a ukážou vám jeho prostory tak, jak jste je ještě nezažili.

Foto: Večerní prohlídka zlínské zoo. Zdroj: Archiv Zoo Zlín

Večerní návštěvu po areálu doplní komentáře průvodců. Trasa prohlídky povede k lachtanům, tropické hale, Zátoce rejnoků, tučňákům, do pavilonu žiraf a slonů a japonské zahrady Mu-Shin. Jedinou podmínkou je dostavit se včas na nádvoří zámku Lešná, odkud budou prohlídky začínat. První prohlídka s průvodcem odstartuje o půl sedmé večer, ta poslední pak o půl osmé.

Originální program nabídne i zámek. Vrátíte se zpět v čase do doby, kdy Lešnou i s celým lukovským panstvím vlastnil hraběcí rod Seilernů. První zámecká prohlídka začíná v šest večer, další budou následovat ve dvacetiminutových intervalech a poslední proběhne ve 20.40. Vstupné do zámku bude pro večerní prohlídky jednotné, tedy čtyřicet korun za osobu.

Po dobu večerních návštěv budou otevřeny restaurace Tyrol, Limpopo a Neapolitáno včetně Kafebaru v Etiopii. Otevřou se i prodejny suvenýrů, od japonské zahrady k tropické hale bude jezdit vláček. Pro návštěvu lze kromě hlavního vstupu využít od dvou odpoledne i sezónní. Pokladny zůstanou během večerních prohlídek otevřeny do půl osmé večer, celý areál zoo pak do půl desáté. Cesty a pěšiny v areálu osvětlí louče, organizátoři přesto doporučují vzít si s sebou kapesní svítilnu. Po první večerní prohlídce 4. října si stejně můžete užít i následující pátky 11. a 18. října.