Muž, trpící ztrátou paměti, se dočista ztratil

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Starostliví sousedé zburcovali policii. V bytě se nepřetržitě svítilo, ale nevycházely žádné zvuky, na bouchání senior neodpovídal.

„Kriminalisté druhého policejního obvodu pátrají od soboty 21. září po jednašedesátiletém muži, jehož pohřešování nahlásila pracovnice firmy podporující osoby s duševním onemocněním,“ uvedl dnes policejní mluvčí Jan Rybanský. Viděla ho naposledy ve středu 11. září, kolem desáté hodiny dopolední, v místě jeho současného bydliště, na Praze 2. Po několika dnech obdržela pracovnice zprávu od sousedů, že se v bytě neustále svítí, a že mají o seniora starost.

Kontrola bytu však vyloučila, že by se mužovi něco přihodilo doma. Pohřešovaný nebyl v místě bydliště spatřen, a ani nepodal o sobě žádnou zprávu. Muž je střední postavy, vysoký 190 centimetrů. Má středně dlouhé blond vlasy a šedé oči. Nosí silné dioptrické brýle. Popis oblečení není znám. V minulosti byl několikrát hospitalizován s duševní poruchou a trpí ztrátou paměti. Pokud máte o pohřešovaném muži nějakou informaci, kontaktujte prosím linku 158.