Policisté na Klatovsku udělali v nabouraném autě nečekaný objev

Ilustrační fotografie, zdroj: Policie ČR

KLATOVSKO – Zvláštní případ řešila v neděli policejní hlídka v obci Červené Poříčí, když tam prováděla dohled nad silničním provozem. K místu jejich stanoviště přijížděl řidič v autě značky Škoda Fabia, který když policisty spatřil, náhle a prudce odbočil.

Během tohoto zbrklého manévru však nezvládl řízení, vjel na chodník a narazil do zábradlí. Hlídka okamžitě začala šetřit dopravní nehodu a brzy také zjistila, proč se šestatřicetiletý muž ze Švihovska chtěl vyhnout policejní kontroly. Když totiž nahlédla do auta, spatřila tam čerstvě oddělenou hlavu od těla jelena evropského.

Vyšlo najevo, že muž je členem mysliveckého sdružení a případ si převzali policisté z  kriminálky. Ti dalším prověřováním zjistili, že údajně v lese nedaleko obce Keply muž našel uhynulé tělo jelena, kterému uřízl nožem hlavu s trofejí nepravidelného čtrnácteráka.

Ukázalo se ale, že muž konal neoprávněně a hlavu jelena s parohy si chtěl ponechat pro vlastní potřebu. „Výše škody zatím nebyla vyčíslena. Policie zahájila trestní řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež,“ konstatovala mluvčí policie Dana Ladmanová.