Tragická noční nehoda u Štoků! Motorkář nezvládl jízdu

Ilustrační foto

HAVLÍČKŮV BROD, JIHLAVA – Noční nehoda na silnici I/38 u Štoků navýšila smutnou bilanci mrtvých motorkářů na silnicích Vysočiny. Krátce před půlnocí havaroval 33letý motorkář s Hondou, který jel od Havlíčkova Brodu na Štoky.

„Na přímém úseku komunikace v klesání z dosud nezjištěných příčin vyjel vpravo ve směru své jízdy na nezpevněnou část krajnice, kde narazil do sloupu telefonního vedení. Při nehodě utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě dopravní nehody zemřel,“ informovala krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Další okolnosti tragické dopravní nehody vyšetřují policisté dopravního inspektorátu Havlíčkův Brod. Při nehodě vznikla hmotná škoda přesahující částku 90 tisíc korun.

Letos zemřelo na silnicích našeho kraje sedm motocyklistů. „Policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina šetřili od začátku letošního roku do konce září dopravní nehody, při kterých mělo účast 105 motocyklistů,“ připomněla Dana Čírtková s tím, že šest motocyklistů při nehodě zemřelo, čtrnáct se těžce zranilo a 72 dalších se zranilo lehce. Bez zranění z nehody vyvázlo pouhých 13 motocyklistů. Dva motorkáři byli v podnapilém stavu.