Jihočeští řidiči si se zákazy hlavu moc nelámou. Přesvědčte se sami

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

JIHOČESKÝ KRAJ – Jak se říká, zakázané ovoce chutná nejlépe. Toto zřejmě měli na mysli dva řidiči, kteří včerejšího dne usedli za volant. Zastavili je policisté a při kontrole zjistili dost zásadní informaci, která vylučuje možnost řídit automobil. V obou případech si tak řidiči zřejmě dlouho nezajezdí.

Strakoničtí policisté při běžné silniční kontrole zastavili na území města v úterý 2. října 2019 mladého muže. Šestadvacetiletý mladík ze Strakonicka usedl za volant svého vozidla, a to i přesto, že měl vysloven zákaz. „Řídil osobní automobil i přes uložený zákaz řízení všech motorových vozidel na dobu 24 měsíců, tedy do října roku 2020,“ uvedla policejní mluvčí Jaromíra Nováková. Muž nyní čelí podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

K stejnému případu došlo také na Písecku. „Policisté zvíkovského obvodního oddělení zastavili a kontrolovali ve středu 2. října dopoledne muže v osobním automobilu značky Renault, který jel mezi obcemi Záhoří a Vojníkov,“ sdělila policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová. Uvedený muž porušil vyslovený zákaz řízení motorových vozidel a bylo mu sděleno podezření. „Případ policisté zpracovávají ve zkráceném přípravném trestním řízení, do dvou týdnů by se měl tedy muž dostat před soud,“ dodala Čuřínová Ingrišová.