Lenorou na Prachaticku otřásl výbuch domu. Zemřel při něm člověk

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

PRACHATICKO (aktualizováno) – Dnes brzy ráno otřásl Lenorou na Prachaticku silný výbuch. K tomu došlo v jednom z bytových domů. Na místě zasahovaly již od brzkých ranních hodin všechny složky záchranného systému.

K této tragické události došlo po čtvrté hodině ráno. Evakuováno bylo devatenáct osob, z toho devět zraněných bylo předáno do péče zdravotníku. Výbuch si bohužel vyžádal i jednoho mrtvého. Dva nejvážněji zranění byli do nemocnice transportováni vrtulníkem letecké záchranné služby.

Jak uvedla mluvčí záchranné služby Jihočeského kraje Petra Kafková: „U události zasahovaly čtyři pozemní výjezdové skupiny Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje, jedna posádka Rychlé záchranné pomoci Modrava, čtyři sanitní vozidla dopravní zdravotní služby, vozidlo pro řešení následků mimořádné události záchranné služby Strakonice, dva vrtulníky armádní záchranné služby, hasiči a policie.“

Podle našich informací je pravděpodobně příčinou výbuchu plyn. Nicméně vyšetřování i nadále pokračuje. „Policisté pracují s několika verzemi, není vyloučena nešťastná událost ani cizí zavinění,“ sdělila policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová. Komunikace v blízkosti výbuchu je uzavřena a bude neprůjezdná ještě několik hodin.