Neuvěřitelný příběh jednoho zamilovaného příbramského zloděje. Padla klec!

Ilustrační foto: pexels

PŘÍBRAM – Kradl, co se dalo, kde se dalo a nemyslel jen na sebe. S přítelkyní si našel hnízdečko v cizím bytě, odkud podnikal své pirátské výpravy. V prodejnách ho učarovalo například vrtací kladivo a kufříkový kompresor, nezhrdnul ale ani třiceti sprchových gely, které ukrýval pod oblečení. V bytových domech se mu pro změnu hodila značková obuv. Násilím se naboural i do garáže a tří mincovníků vysavače u benzínových čerpacích stanic. A právě průmyslový vysavač v hodnotě deseti tisíc se mu zalíbil natolik, že si pro něj na benzínku zajel právě odcizeným autem.

Největší “úroda”

Nejvíc se napakoval v jednom bytě, kde ho od zlodějiny neodradili ani spící majitelé. Ukradl zde několik desítek náušnic, prstýnky, řetízky, hodinky, parfémy, tři mobilní telefony, peněženky s finanční hotovostí, klíče, ale také krémy na ruce, tabák či montérky. Nezapomněl ani na platební karty, z těch se mu ale později k jeho lítosti vybrat hotovost nepodařilo. Nenasytnost a delší šramot přece jen nakonec obyvatele bytu vzbudil. Nezbývalo než dát se na úprk. Cestou tak stačil některé věci po cestě poztrácet, ale na vítané obdarování přítelkyně to stačilo.

A co teď?

Během pouhých čtyř měsíců, od začátku června do konce září, má mít na svědomí nejméně 13 případů. Již v srpnu mu policisté sdělovali podezření ze tří trestných činů. První den v říjnu byl jedenatřicetiletý muž z Příbrami obviněn z dalších pěti trestných činů a hrozí mu až dva roky pobytu za mřížemi. Nezbude než doufat, že na něho jeho láska počká.