Primátor chce z objektu v historickém centru vybudovat prvorepublikový zážitkový hotel!

MLADÁ BOLESLAV – Zastupitelstvo města schválilo, že se za 54 milionů korun stane vlastníkem komplexu v historickém centru, jehož součástí je hotel Věnec na Staroměstském náměstí. Město zaplatí dohodnutou sumu ve dvou splátkách, první ještě letos, druhou v roce 2020.

Budoucí okrasa historického centra

Primátor Raduan Nwelati považuje toto rozhodnutí za velmi důležité a je přesvědčen, že budoucnost potvrdí jeho správnost. Zdůraznil, že se jedná o architektonicky cenný objekt, který se po příslušné opravě stane skutečnou okrasou historického centra. Hotel má být ve slušném stavu s výjimkou velkého sálu, který bude vyžadovat větší rekonstrukci. Účelem odkupu hotelu městem má být také zabránit reálné možnosti, že by jiný kupec mohl v této cenné lokalitě hotel proměnit třeba v ubytovnu zahraničních dělníků.

Lákadlo pro turisty

Podle osobního názoru primátora by bylo správné z tohoto objektu vytvořit prvorepublikový zážitkový hotel, který by přitáhl turisty do Mladé Boleslavi. Otázky budoucího využití hotelu, jeho rekonstrukce a dalších souvisejících otázek ale bude ještě předmětem dalších jednání. „Nyní nemusíme spěchat a budeme mít dostatek času vymyslet, aby objekt byl využit co nejlépe,“ uvedl primátor.