Týden knihoven zve letos na téma, Regionální historie

BRANDÝS NAD LABEM – Také brandýská knihovna se připojila k celorepublikové akci Týden knihoven, která započne letos již 23. ročníkem a připravila pro čtenáře program, ve dnech od 30. září do 6 října. Cílem aktivit knihoven na podporu knih a čtenářství, je nabídnou atraktivní využití volného času nejen novým čtenářům, ale pečovat hlavně o čtenáře stávající. Téma bude letos regionální historie.

Ve středu 9. října v 18:30 se můžete těšit na přednášku historika Martina Hůrky z Oblastního muzea Praha – východ se sídlem v Brandýse nad Labem. Bude hovořit například o tom, kudy se naši předci dostávali do sousedních vsí, co je to úvoz, jak vznikalo osídlení a na něj navázaná komunikační síť v pražském okolí. Dozvíte se také, co se dá vyčíst ze starých map i obchůzkami v terénu. Akce probíhá ve studovně vstup je zdarma. Rezervace míst na e-mailu: info@knihovna.brandysnl.cz nebo na 326 907 220.

ČELÁKOVICE –  Další pozvánka do knihovny je z Čelákovic, která na Týden knihoven připravila
od pondělí 30. září do pátku 11. října výstavu na téma: Ztraceno v čase. Na které uvidíte historické a současné fotografie.  V pondělí 7. října v 18.30 hodin, jste zváni na besedu s Václavem Krištofem, autorem knihy o Josefu Škvoreckém s názvem Prima sezóny Josefa Škvoreckého. Na pátek 11. října je od 8.30 do 20.00 Den otevřených dveří s výstavou Ztraceno v čase